Kurumsal Şirketlerin Araç Kiralaması İçin 6 Neden

Büyük şirketler için çalışanlara istihdam edilecek araçlar, her zaman için ciddi bir maliyet demektir. Üstelik alınan araçlarla birlikte gündeme gelen kasko, sigorta ve bakım gibi ek giderler de şirket bütçelerine yük getirdiği gibi aynı zamanda bu süreçleri yönetecek bir operasyon gerektirmektedir.

İşte bu sebepten biz de kurumsal firmalar için araç kiralama hizmetinden faydalanmak için öne çıkan nedenleri sizler için derledik.

Düşük Maliyetler
Araç satın almaktansa kiraladığınız takdirde herhangi bir peşinat ödemesi yapmanız gerekmez. Satın alım bedeli gibi giderler de olmadığından, kasanızdan yüklü miktarlarda nakit çıkışına gerek kalmaz. Ödemelerinizi aydan aya, belirlenmiş sabit kira bedeli üzerinden ödersiniz.

Kasko, Sigorta ve Vergi Ödemeleri
Araç satın aldığınızda kasko, sigorta ve motorlu taşıtlar vergisi gibi bir sürü şeyi de düşünmeniz gerekir. Bunlar hem ekstra maliyet hem de şirketiniz için operasyon yükü demektir. Oysa araç kiraladığınızda tüm bunlar Esas Oto Kiralama tarafından sizin için halledilir. Böylece hem zamandan hem de paradan tasarruf sağlamış olursunuz.

KDV İçin Avantaj
Araç kiralama hizmetimizden faydalandığınız takdirde, tarafınıza kesilen faturayı gider olarak gösterebilir ve vergiden düşebilirsiniz. Araç satın aldığınızda ise KDV bir maliyet olarak karşınıza çıktığı gibi, KDV indiriminden de yararlanamazsınız.

Araç Yenilemek
Bir İş Olmaktan Çıkar Araç satın aldığınızda yenilenme sürecinde satış işlemleri ile ilgilenmeniz ve ikinci el araç piyasasına hakim olmanız gerekir. Esas Oto Kiralama’nın araç kiralama hizmetinden faydalandığınız takdirde ise tüm bunlar sizin için bir iş yükü olmaktan çıkar.

İşleriniz Kesintiye Uğramaz
Aracınızın kaza, arıza ya da hırsızlık gibi durumlara maruz kaldığı zamanlarda dahi, işleriniz verilen ikame araçlar sayesinde kesintiye uğramaz. Tüm bu olumsuzluklarla Esas Oto Kiralama ilgilenirken size de işlerinizle ilgilenmek kalır.

Zamanınız Size Kalır
Araç sahibi olmak yapılması gereken bir sürü işi de beraberinde getirir. Banka kredileri ile uğraşmak, iş kolunuza en uygun aracı bulmak, kasko, vergi ve bakım gibi giderleri karşılamak zamanınızdan çalacak bir operasyon yükü demektir. Esas Oto Kiralama’ın filo kiralama hizmetinden faydalanan kurumsal firmaların ise bunları düşünmesine gerek kalmaz.

About the author

Esas Oto Kiralama

Esas Oto Kiralama

no Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir